6-18 Ay Bebek Emzik Çeşitleri & Bebek Emzik Fiyatları

Bebekler, içgüdüsel olarak bir emme refleksine sahip olarak dünyaya gelir.

Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Bu refleks sayesinde bebekler anne sütü içerek beslenme ihtiyaçlarını karşılar. Aynı zamanda bebekler, emme refleksini anne sütüne kavuşacaklarını hissettikleri için huzurlu ve güvenli olurlar. Bu yönü ile emme refleksi, bebeklerin rahatlamasını ve uykularının gelmesini de sağlar. Bu doğrultuda üretilen emzikler, bebeklerin bu içgüdüsünü karşılamak için son derece idealdir. Emzik seçenekleri arasından uygun emzik seçimi yaparken, özellikle dikkat edilmesi gereken nokta ise bebeklerin ay aralığıdır. Hem işlevsel hem de kullanışlı bebek ürünlerinden olan emzikler kauçuk ve silikon olmak üzere iki farklı materyalden üretilir. 6-18 ay aralığındaki bebekler için silikon emziklerden çok kauçuktan üretilen emziklerin tercih edilmesi gerekir. Uzmanlar tarafından özellikle diş çıkaran bebekler için yalnızca doğal kauçuk emziklerin kullanılması gerektiği söylenir. Kauçuk emzik alanında ise BIBS Colour markasının ürünleri ön plana çıkar. Rengârenk tasarımlara sahip BIBS Colour emzik seçenekleri, hafif, yumuşak ve ergonomik yapısı ile son derece kullanışlıdır ve birbirinden farklıdır. Kauçuk emzik fiyatları ise genel olarak bütçe dostu seçeneklere sahiptir. Tüm 6 18 ay emzik seçeneklerini Çocuk Dünyası sayfaları üzerinden inceleyerek, avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

Geniş Ürün Seçenekleriyle Hem Silikon Hem de Kauçuk Emzikler

Çocuk Dünyası’nda farklı ay aralıklarındaki bebeklere uygun olarak üretilen emziklerde kauçuk ve silikon seçenekleri mevcuttur. Tatsız, kokusuz, pürüzsüz ve yumuşak bir yapıya sahip olan silikon emzik modelleri, kauçuk ürünlere göre daha sert bir yapıda olduğu için 0-6 ay aralığındaki bebekler için uygun değildir. Doğal kauçuk malzemeden üretilen, kauçuk emzik modelleri ise yeni doğan başta olmak üzere 6-18 ay emzik çeşitleri bu ay aralığındaki bebekler için de idealdir ve bebeklerin ağzına uygun olarak üretilmektedir. Bunun sebebi ise bebeklerin yaklaşık olarak 6. Ayda diş çıkarmaya başlaması ve bu süreçte ısırma eğilimi göstermesidir. Emzik alırken bu noktada dayanıklı bir yapıda olan kauçuk modellerin kullanılması oldukça önemlidir. Üstelik ısıya karşı dirençli olan kauçuk emzikleri, kaynar su ile kolaylıkla hijyenik hale getirebilirsiniz. Bununla birlikte 6-18 ay aralığındaki bebekler için emzik seçimlerinde bulunurken ürünlerin damaksız olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu ay aralığındaki bebeklerin sağlıklı diş ve ağız gelişimi için damaksız emzikler daha uygundur. Ayrıca hem silikon hem de kauçuk malzemelerden üretilen emziklerin hijyen açısından çeşitli aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Çocuk Dünyası üzerinden birbirinden kaliteli bebek emzik seçeneklerini inceleyerek, uygun seçeneklerle satın alabilirsiniz. 

Çocuk Dünyası’nda Bebekler İçin Doğal Kauçuk Emzikler 

Bebeklerin, emme içgüdülerini karşılaması için emzik kullanması gerekir. Özellikle diş çıkarma dönemindeki bebekler, sürekli bir şeyleri emme ve ısırma eğiliminde olur. Bu noktada devreye giren emzik çeşitleri, bebeklerin bu içgüdüsünü karşılayarak daha güvende ve huzurlu hissetmelerini sağlar. Ayrıca daha huzurlu hisseden bebekler çok daha kolay bir şekilde uykuya dalar. Emzik modelleri arasından seçim yaparken ise ürünlerin dayanıklı olmasına ve sağlığa uygun malzemelerden üretilmesine doğru emzik seçilmesine özen gösterilmesi gerekir. Çocuk Dünyası’nda yer alan BIBS Colour markası birbirinden kaliteli emzik tasarımlarına imza atar. Anne göğsüne oldukça yakın bir yapıdan üretilen emziklerin uç kısmı, bebekler tarafından kolaylıkla kabul edilir. Bununla birlikte markanın ürünleri PVC ve BPA gibi zararlı maddeler içermez. Bunun dışında emzikler arasından seçim yaparken bebeklerin ay aralığını dikkate almak gerekir. Ağız ve diş gelişimi açısından emziklerin bebeklerin ağız kısmına tam olarak oturması önemlidir. Bu nedenle 6-18 ay grubuna yönelik üretilen emzikler, yeni doğan emziklerine oranla daha farklı boyutlara sahiptir. Tasarım ve işlevsellik açısından son derece başarılı olan kauçuk ve bebek silikon emzik seçeneklerini uygun fiyatlara satın alarak, avantajlı alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.